| gingergirl1 a întrebat:

Imi spuneti si mie pe ce se bazeaza profilul "economic"? Ma refer la liceu, de exemplu stiu ca se face mai multa practica
Ce diferenta este dintre Liceul Viilor si Liceul Virgil Madgearu (in afara de media de admitere laughing Amandoua de profil economic. (Bucuresti, normal happy
[L-as intreba pe vara'miu care e in Viilor dar nu dau de el (pisicii lui laughing) straight face ]
Multumesccc :*

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Viilor nu il recomand mai ai varianta si nicolae kretzulescu. care e in centru la unirii.

la profil economic mai faci si alte materii gen contabilitate, marketing, economie, acum nu stiu ce se mai face in plus ca eu am terminat prin 2009 laughing

in primii doi ani veti face aceleasi materii ca in orice alt liceu, apoi veti fi pusi sa va alegeti o specializare.
de exemplu turism, sau finante banci, sau administratie publica, si alte cateva.

contabilitatea e standard pentru toate profilele. ar fi bine sa o inveti bine pentru ca o sa iti prinda bine la facultate.