| anonim_4396 a întrebat:

In anii precedenti in ce perioada s-a postat pe internet calendarul admiterii la Universitatea Bucuresti(Facultatea de psihologie)?

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Dacă vrei detalii despre facultate de psihologie din cadrul universității din bucurești poți sa îmi scrii. Ideea e ca noi nu am aflat de admitere cu mult înainte de ea. Admiterea fost cam la o săptămână după rezultatele de la bac, asta acum doi ani. Și e un domeniu frumos care creste foarte mult acum, o sa Îți placa facultatea și chiar merita și poți face multe aici dacă îți dorești.
Nu mori de foame cum zic alții de mai sus decât dacă o faci în bătaie de joc, dar domeniul e din ce în ce mai căutat în timpurile noastre pe masura ce oamenii nu mai au mentalitatea clasica. Dacă chiar Îți place poți face multe plecând de aici. Dacă vrei sa mai vorbim despre asta caută mă în privat
Ah, și nu e așa grea și fioroasa cum te sperie femeia de mai sus. E plăcută și chiar te ajuta mult pe tine ca persoana în primul rand sa înțelegi multe lucruri

| Victoria18 a răspuns:

Chiar vrei sa mori de foame cu facultatea aia? Ti-o zic cu toata bunavointa, de ce sa te chinui sa faci acea facultate pentru un salariu mizer plus ca e foarte grea. Indreapta-te spre meserii de viitor mai bine respectiv facultati

| anonim_4396 explică (pentru Victoria18):

Ce meserii de viitor?

| denisamihaela a răspuns:

Nu te mira daca calendarul admiterii va apărea în perioada examenului de bacalaureat. Aşa s-a întâmplat în majoritatea situațiilor, la mai multe Facultăți din cadrul Universității București nu numai la Facultatea de Psihologie.
Nu uita ca mereu poți avea in calcul ideea SNSPA Psihologie, acolo nu ai proba la admitere. Admitere la SNSPA Psihologie se face in functie de media de la bac si un interviu admis/respins.
Sper ca te-am putut ajuta.
P.S: Bafta la Bac!

| anonim_4396 explică (pentru denisamihaela):

Multumesc! Ideea e ca as prefera sa sustin examen de admitere, e mai avantajos avand in vedere ca ma descurc la aceasta materie(nici nu as fi ales psihologia daca nu ma descurcamlaughing)