| Effyyyy a întrebat:

Buna: l..Am pierdut o culegere de mate.am cautat-o peste tpt,prin birou, ghiozdan si nu e de gasit: l..am mai si platito, nu era de la scoala Dar profu ne da teme pe ea;-s. Unde sa fie?
FUNDA MARE! sunt disperata

3 răspunsuri:
| CristinasiVlad a răspuns:

Incearca : sa suni colegul/ colega de banca, poate e la ea, intreaba un membru al familiei daca nu a fazut-o daca ai alt ghiozdan uita-te in el... daca faci meditatii de mate poate ai uitat'o acolo.
nu stiu. scuze. poate te-am ajutat.
Succes

| Rose123 a răspuns:

Scuze,dar nu sunt Mama Omida si nici nu sunt in relatii bune cu Nostradamus(ne-am cam certat zilele trecute) laughing Daca ai cautat-o PESTE TOT, cumpara alta! Exista librarii si internet! Intre timp(pana achizitionezi alta) roaga un coleg sau o colega sa-ti scaneze paginile culegerii si sa ti le trimita prin mail. (asta daca e urgent si nu ai alta solutie...presupun ca si profesorii sunt satui de "mi-am pierdut culegerea" sau "mi-am uitat tema acasa"). Bafta! laughing

| VreauSaFiuAjutata2013 a răspuns:

Si eu am patit la fel semestrul asta!
Pana la urma profesoara mi-a dat una asemanatoare.