| Anonim134 a întrebat:

la examenele de admitere in cl a 9a la matematica, poti folosi un calculator de buzunar?

9 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Fato,nu asa se face.Nu folosesti sub nicio forma calculatorul,iti faci niste fituici pe telefon,si ceri voie la baie in timpul examenului. Daca ai ceva in capsorul ala,o sa te uiti bine pe fituicile pe care le ai pe telefon(sau le poti avea si in buzunar, nu e mare bai) si o sa tii minte formulele pe care le inveti cat timp ''esti la baie''. Succes la copiat, ucenico!

| aliceinchains a răspuns:

Evident ca nu, e un examen, un test, cum sa ai voie? Fara calculatoare, telefoane, decat un pix/stilou pe banca. N-ai voie cu nici o foaie, chiar daca e goala, iti dau ei ciorna.

| IoanaLoredana a răspuns:

Ia vezi daca potilaughing.Nu e permis dar poate potilaughing! Bafta!

| PrunaPătrată a răspuns:

Normal
ca nu, asta ar insemna sa trisezi eu iti spun sa nu trisezi ca nu e bine si daca te prinde? ce faci? de aia nu e bine sa trisezi, deci eu spun sa nu trisezi funda? happy te rog

| Antichrist a răspuns:

Sigur ca poti :3.si cartea si caietul si proful de mate are voie sa iti fie coleg happy

| Morenna10 a răspuns:

Nu ai voie la nici un examen cu calculator de buzunar, cu atat mai putin la matematica, ca de aia e matematica sa faci cu mintea nu cu un calculator, deci nu te ajuca caci e posibil sa te dea afarabig grin

| XxAlexandruxX a răspuns:

La mine in clasa la fizica si chimie la teste ne lasa,dar la evlauare nationala nu te lasa, nici sa nu te gandesti la asta, doar daca il bagi in penar si te prefaci ca cauti un pix si tu calculezi acolo...eu asa fac! Succes

| Antonia1234 a răspuns:

Scuze.sad Nu poti folosi.E interzis regulilor.Tu trebuie sa calculezi deoarece ti se dezvolta mintea.happy cu placere!

| Daniela_9685 a răspuns:

Nu, nu ai voie.