| AlynaC a întrebat:

La liceu ni se dau cartile de la scoala sau trebuie sa le cumparam noi?

Răspuns Câştigător
| 93Anna93 a răspuns:

In clasa a IX-a si a X-a primesti cartile de la scoala gratuit.S-ar putea sa fie nevoie sa mai cumperi un manual sau doua daca profesorii tai sunt mai cu mot si vor manuale diferite de cele date de liceu.In clasa a XI-a si a XII-a trebuie sa cumperi manuale indiferent de liceul la care mergi, dar le poti cumpara la mana a doua de la elevii mai mari, deci nu o sa dai mult pe ele.

11 răspunsuri:
| iuli a răspuns:

In clasele a 9a si a 10a, fiind obligati prin lege sa mergem la scoala, tot statul ne asigura si materialele didactice necesare, respectiv manualele. Intr-a 11a si a 12a, scoala devenind optionala, trebuie ca manualele sa fie achizitionate de elevi.

| miha90z a răspuns:

In clasele 9-10 primesti carti de la liceu, in 11-12 iti cumperi tu

| Plague a răspuns:

Le primiti de la scoala. Dar la clasa mea manualul de engleza a trebuit cumparat, pentru ca cel de la scoala nu era potrivit pentru profilul nostru.

| J3nnif3r a răspuns:

Se dau sigur carti de la scoala
fundita?

| J3nnif3r a răspuns:

Primesti manuale(gratuit) de la liceul unde vei invata
vor fi unele (putine)- 1, 2- pe care loceul nu le va avea pe acelea va trebui sa le cumperi
fundita?

| anky13 a răspuns:

Pai din cate stiu eu trebuie cumparate. Pls fundabig grin

| MiniMo a răspuns:

Vei primi carti de la liceul respectiv... posibil sa trebuiasca sa mai cumperi si tu, dar in mare parte le vei primi.

| KySyB3B3 a răspuns:

Din clasa a xa cumperi u cartile.kiss succes>big grin

| With0utName a răspuns:

In a 9-a si a 10-a vi le dau de la liceu, in a 11-a si a 12-a trebuie sa le cumperi

| blablabla_5820 a răspuns:

In clasele9-10 se dau cartile. In cel mai rau caz va pune catvi elevi sa-si cumpere cartile, daca sunt mai putine manuale ( foarte rar), si in clasele11-12 ti le cumperi singura, pe toate.

| Cristian90 a răspuns:

Da,trebuie sa le cumperi tu ca astia sunt zgarciti si nu ne da ei!