| kkkk a întrebat:

Buna:crying...la mate maine la examen se va da si din trunchi de piramida, con, cilindru? trunchi de con? ..eu am o carte de evaluare nationala si prin teste pe acolo am gasit destul de multe ex cu trunchi etc.

PS : ni s-a spus ca nu are voie sa se dea asa ceva. funda pentru cel mai bun rasp crying

Răspuns Câştigător
| LittleReasonToSmile a răspuns:

Din con, cilindru sau trunchi de con sigur nu o sa se dea. Din trunchi de piramida nu sunt sigura dar e posibil pentru ca face parte din piramida... si eu am o carte de evaluare dar nu are exercitii cu trunchi de piramida.