| Stefy200 a întrebat:

La romana trebuie sa citesc 3 opere pana la sfarsitul lui februarie din lista de lecturi suplimentare care ne'a dat'o la inceputul anului.(3 opere gen povestiri nu carti)iar eu le'am citit pe toate de genul ala in afara de Eusebiu Camilar-Povestiri eroice.Imi puteti da detalii despre aceasta carte? Cate povestiri sunt sau daca este o carte intreaga nu doar niste povestiri.Nu gasesc nicaieri pe net sa citesc 3 povestiri din aceasta carte.Gasesc doar oferte sa cumpar cartea.Ma puteti ajuta va rog cu un link cu povestirile sau sa imi dati detalii despre carte? Multumesc mult! Pa!happy

Răspuns Câştigător
| MEIALI a răspuns:

Sunt mai multe.

2 răspunsuri:
| CllaraCllary a răspuns:

Pai poti citi de acolo Stejarul din Borzesti.

| Stefy200 explică:

Multumesc.Am luat cartea de la bibiloteca scolii mele si m-am lamurit.Multumesc inca odata.