| lullaby57657 a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine care-i treaba cu bursele in strainatate, de la ce varsta se dau si dupa ce criterii? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Bursele in strainatate se dau in special in facultate si in principiu dupa note. evident, ar trebui sa fie foarte bune happy de obicei se afiseaza pe la secretariat si se inscriu studentii pentru bursele respective si, in functie de nr. de locuri si de note, merg in acele burse studentii clasati pe primele locuri. se mai dau si prin licee, daca este vreun liceu cu un specific mai deosebit sau daca exista actiuni de cooperare/colaborare la nivel de liceu/colegiu cu altele similare din strainatate. dirigintii ar trebui sa stie si sa informeze elevii daca exista astfel de burse si ar trebui afisat si la avizierul scolii/secretariatului.