| adea100 a întrebat:

M-am calificat la etapa nationala de fizcia reusind sa obtin la etapa judeteana un punctaj decent de 15p. Eu cred ca putea mai mult, dar nu asta e important, ci faptul ca sunt un pas mai aproape de visul meu. Imi doresc foarte mult sa iau macar medalia de bronz la olimpiada, insa am mari emotii. Olimpiada se va desfasura intre 17-21 aprilie si va consta intr-o proba teoretica si practica. Am rezolvat subiectele din anii trecuti de la nationala si nu mai gasesc ce sa lucrez. Nici nu prea am timp sa lucrez foarte mult pentru ca m-am calificat si la rom si cred ca ma voia califica si la mate, insa m-am tgandit mult si mi-am dat seama ca fizica este mai importanta pentru mine. Acum va rog, daca ati participat la olimpiada de fizca din anii trecuti sa imi spuneti cam cate ore lucrati pe zi, de unde lucrati, daca puteti sa imi trimiteti si niste site-uri( cum am mai spus eu nu gasesc nimic, doar fizca.com stiu), sa imi povestiti despre experienta voastra la olimpiada si sa imi spuneti daca credeti ca pot obtine cel putin medalia de bornz, avand doar o 5 saptamani la dispozitie. Multumesc mult, mult, mult. nu stiti ce fapta buna ati face daca m-ati ajuta razpunzand la curiozitatile mele legate de olimpiada

P.S. sunt clasa a 6-a

2 răspunsuri:
| Laura3108 a răspuns:

Eu lucram cam 2 ore pe zi, din dubiecte din ce in ce mai vechi ( am ajuns pana in 1994 ) si poti incerca sa lucrezi si de la clasele mai mari )
PS. cum ai reusit sa iei atat de multe punte? ( eu am luat abia 9.80 )

| adea100 explică (pentru Laura3108):

Mie mi se pare putin. Ce clasa esti?