| Hassel a întrebat:

M-am gândit să aleg o carieră militară, după terminarea liceului. Căutând pe net informaţii, am înţeles că, la Academia Militară, se plăteşte masa şi cazarea, dacă nu eşti fiu de cadru militar sau dacă nu ai făcut Liceul Militar, ceea ce contravine oarecum Armatei. Îmi puteţi da informaţii cu privire la taxe (şi posibilităţile de evitare a lor?) Pe lângă prestigiul oferit de haina militară, lipsa taxelor (pe care o credeam reală) era un motiv care mă face să aleg cariera militară.

1 răspuns:
| Stiu_Voltaj_1991 a răspuns:

Vezi ca nu ai cautat bine. pentru tine sunt Academiile de forte(terestre, aeriene, navala, ATM sau medicina). ce ai gasit de Academia Militara e pentru studiile universitare superioare(master si nu stiu sigur daca si pentru doctorat).
www.afahc.ro
www.mta.ro
www.armyacademy.ro
www.anmb.ro
succes