| roxypoxytoxyk a întrebat:

M-ar interesa sa aflu mai multe detalii despre domeniul Finante Banci din cadrul Universitatii Ovidius.Sunt la un liceu economic pe specializarea Tehnician in activitati economice.Mai am un an si nu stiu ce as putea alege.As vrea sa fac tot o facultate de economie dar stiti in ziua de azi problema, sa faci o facultate degeaba si sa nu ai unde te angaza. Ce se face mai exact in acest domeniu, Finante Banci, posturi de munca as putea avea dupa ce termin?( si sa se castige si bine)Sau ce alte recomandari mi-ati putea face.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Piața e saturată de economiști și juriști, locuri de munca ar fi, dar trebuie sa fii bun dava vrei și salariu mare. Nu vrei sa alegi altceva?