| Elena_Mihaela_1998_ljNz a întrebat:

M-ar interesa sa fac postliceala de asistent de farmacie, dar nu stiu in ce consta testul de admitere. La ce materii sa ma pregatesc? Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa te uiti pe siteul scolii la care vrei sa dai admiterea, fiindca exista multa libertate in acest domeniu si bibliografia ca si metodologia de examen pot fi foarte diferite intre unitatile de invatamant.
Uite metodologia ed admitere pentru scoala Carol Davila din Bucuresti: http://www.scoalacdavila.ro/......mitere.pdf

| Elena_Mihaela_1998_ljNz explică (pentru Brigaela):

La postliceala FEG din Calarasi. am luat toate site-urile la rand si le-am citit, dar nu scrie nicaieri din ce materie sa da la admitere.

| Brigaela a răspuns (pentru Elena_Mihaela_1998_ljNz):

E fara admitere de tipul asta. scrie clar ca e interviu si proba de aptitudini, adica fara proba scrisa

| Elena_Mihaela_1998_ljNz explică (pentru Brigaela):

Si aveti idee in ce consta acest interviu si proba de aptitudini?

| Brigaela a răspuns (pentru Elena_Mihaela_1998_ljNz):

Probabil este doar de forma, fiindca nu reusesc in nici un sa isi acopere locurile, asa ca practic trebuie doar sa te inscrii.