| Happy a întrebat:

M-ar interesa si pe mine : ce reprezinta butoanele din partea dreapta sus a unei ferestre Windows.Cine imi poate spune ii voi da fundita.

Răspuns Câştigător
| hiphopbeatz a răspuns:

Fereastra windows? adica x-ul linuta si cele 2 patrate?

"-" = minimize:a micsora ferestra astfel incat sa apara doar in Taskbar.

"x"=close=inchidere fereastra

patratelele=restore down- a micsora fereastra dupa cum vrei tu in asa fel in cat sa aiba dimensiunea dorita, si va ramane la fel pana il vei schimab din nou.

peace sign

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

De la stânga la dreapta: minimize, restore şi close. Primul îţi face fereastra mică şi ţi-o pune la bara de start, următorul o face mare, pe toată pagina, iar ultimul îţi închide pagina curentă.

| vladimir23 a răspuns:

Http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows/home
o adresa ce ti explica chiar ei mai multe detalii despre windows

| Bishop a răspuns:

Ia incearca-lehee hee
"_" inseamna sa minimizezi fereastra, adica sa apara doar in taskbar
patratele inseamna sa faci fereastra mai mica sau mai mare
iar "x" inchide fereastra