| Aquafairybezelesiunicorni a întrebat:

Buna happy! Ma numesc Ana, si sunt eleva in clasa a 9-a. La liceu, sunt pe profilul : tehnician in hotelarie. Am o dilema, ca sa spun asa, daca termin liceul si fac facultatea de turism pot ajunge manager de hotel? Sau mai am nevoie de alte studii sau experienta? Am nevoie de ajutor.ce studii trebuie facute pentru a fi manager de hotel si ce studii trebuie facute pentru a deveni receptioner? Si inca o intrebare : Credeti ca e mai ofertanta facultatea de turism sau de psihologie? Astept un raspuns cat mai repede, multumesc anticipat big grin!

2 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Este foarte greu sa ajungi manager hotelier sau ce vrei tu poti sa urmezi o facultate de management hotelier happy

| Aquafairybezelesiunicorni explică:

Si cu meseria de receptioner cum e? Termin liceul si facultatea de turism?