| DIA23092 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu cateva informatii despre Colegiul National "I. L. Caragiale" Bucuresti? As vrea sa stiu cum sunt profesorii si colectivul! De asemenea, pentru ca ma gandesc sa ma inscriu la filologie bilingv, as vrea sa stiu ce presupune bilingv?

1 răspuns:
| Anonim123g16a a răspuns:

Daca nu ai dat examenul nu poti intra pe clasa de bilingv engleza (ca presupun ca pe engleza vrei). La bilingv o sa dai teza la lb pe care o alegi so vei invata despre geografia si istoria tarii in care se vb aceea limba.