| Grove1234567890 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ceva? Imi trebuiesc niste date despre scriitorul american Lincoln Peirce (a scris Big Nate).Cat de REPEDE se poate! Este urgent! F U N D A!

3 răspunsuri:
| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Scrie pe internet numele si ai referate si multe alte site-uri

| Λl๓a a răspuns:

Lincoln Peirce este un desenator american, care scrie benzi desenate ca Big Nate. Peirce este din Portland, Maine, locuieşte cu soţia şi doi copii, şi dă ocazional cursuri pentru studenţii cu privire la crearea de desene animate. El a studiat arta la Colby College din Maine [1] au fost a început cartooning. De asemenea, el a studiat la Scoala Skowhegan de Pictura si Sculptura înainte de a preda arta si coaching-ul de baseball de la un liceu din New York timp de 3 ani. El joaca in prezent de hochei cu "liga unui bătrân" şi îl descrie ca sportul cel mai bun ca un copil [2] Într-un interviu cu Washington Post., Peirce a declarat că numele de familie se pronunţă "purse" şi nu este o greşeala de scriere de "Pierce". [3]

Peirce a fost un membru al "Surviving" ca un caricaturist de imprimare" de la panoul de benzi desenate Maine Art Festival [4], cu colegi caricaturişti Corey Pandolph (Barkeater Lake, Toby: Robot Satan, boabe de soc), Norma Feuri (Retail, Gill) şi cu Mike Lynch moderare. Pe panoul de el a dezvăluit că se lucrează în prezent cu unele proiecte de animaţie şi de licenţiere, inclusiv adăugarea de un Big Nate insulă la jocul online Poptropica. [5] "ghici ce editorii doresc este un nu-win" Lincoln. [6]

"Ei nu au încercat să descurajeze oamenii de la a da un eseu, şi Mike, care lucrează cu editorii regulat ca un liber profesionist, a facut o treaba frumos a conduce conversaţia în domenii utile şi adăugarea de sfatul său, dar pur si simplu nu este. că Vibe mult pozitiv de acţiune, şi a fost o prezentare destul de sumbru: "Ce este salvat a fost aceasta: Spre final, au ajuns departe de nuci-si-şuruburi şi a început să vorbească mai mult despre modul în care, descurajând ca perspectivele sunt, este încă ceva ce vrei sa faci. Tare ca el amestecă pentru a face o viaţă, Corey a spus, "Eu încă nu pot să cred că am fi plătit pentru a face acest lucru," cât şi Norm şi Lincoln emis variaţiuni pe aceeaşi temă

| ralluca15lp a răspuns:

Cauta pe wikipedia