| Alexandra9998386 a întrebat:

Bună, ma tentează sa ma inscriu la facultatea de Asistență Sociala din toamna, oare merita? Imi pot găsi un loc de munca? Este cineva care studiază la aceasta facultate?

Răspuns Câştigător
| Feri5 a răspuns:

Nu prea se gasesc locuri de munca, iar salariile sunt extrem de mici. Materia este extrem de proasta, iar profesorii nu cred ca-ti vor fi pe plac. Ar fi bine sa mergi la psihologie sau relatii internationale, orice altceva decat asistenta sociala.