| niic a întrebat:

maine dau teza la economie, iar profa de-a lungul semestrului nu ne-a predat mai nimic, decat o singura lectie total paralela cu ce subiecte ne da la teza. a spus ca ne da o problema in genul acesteia pe care nu vreau sa-mi-o rezolvati decat sa-mi dati niste formule sau indicii.

"o familie dispune de economii in valoare de 5000 u. m si are urmatoarele obiective de plasament:
a) depozit bancar la termen cu capitalizare, durata 2 ani, cu rata anuala a dobanzii de 6%
b) depozit bancar la termen cu restituirea periodica a dobanzii, cu rata dobanzii de 5, 2 % pe durata de 18 luni
c) cumpararea unei obligatiuni cu rata dobanzii de 4, 5 % avand scadenta peste 2 ani."

multumesc!

1 răspuns:
| SebastianBoss a răspuns:

Pai... intra pe google www.google.ro si scrii intrebarile si cauti ok?

Funda? :P:P:P:P