| Violetgalben a întrebat:

Maine e Craciunul si doresc sa fac niste fapte bune dar rapid. Niste sugestii? Fundaaa happy
Craciun fericit happy

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă de mîine te vei apuca să înveți și limba română, să știi că se cheamă că faci o faptă bună.

| frostxtq a răspuns:

Faptele bune nu se fac din obligatie, asa rapid. Daca crezi in Dumnezeu atunci fa astfel de lucruri din suflet.
Daca totusi doresti niste fapte bune rapid, ajut-o pe mama ta in gospodarie, la mancare etc

| Jolenne a răspuns:

Nu trebuie să faci nişte fapte bune doar pentru că vine Crăciunul... acestea trebuie să vină din suflet, să doreşti să faci acele fapte!
Începe prin a le da o mână de ajutor părinţilor, fă curat prin casă, ajută-l pe un om bătrân să treacă strada, sau nu fă nimic din toate alea dacă le faci doar pentru că aşa "trebuie" şi dacă nu le faci pentru că aşa simţi tu.