| JacquelineMaria7 a întrebat:

Bună.
Mâine susțin Evaluarea Națională la limba și literatura română, urmând ca pe 20 să fie cea de la matematică. Nu am venit aici ca să vă întreb ce ar putea pica, ca marea majoritate a elevilor de clasa a VIII-a, ci să vă cer niște sfaturi. La română consider că nu am probleme, însă la matematică am lacune pe care nici în momentul de față nu le-am corectat, cu toate că am lucrat foarte multe teste și am câteva cunoștințe pe la geometrie ce mă pot ajuta (țin să menționez că aș vrea să întru pe un profil uman).
Am nevoie de niște sfaturi care mă pot relaxa, vă rog.
Urez tuturor copiilor, inclusiv mie, succes la examen!

4 răspunsuri:
| ReZiSTorr a răspuns:

Vezi ca "marea majoritate" e pleonasm sa nu-l folosesti maine ca dai de belele

| sansaxstark a răspuns:

Sunt exact in aceiași situație!
Incerc sa fac subiectul 1, ce mai știu pe la subiectul 2 si la subiectul 3 punctele A si B uneori.

| XInfinityXx a răspuns:

Stai calm. Axează-te pe primele 2 subiecte și de la subiectul 3 doar prima cerință de la toate și dacă știi și celelalte cerințe de la sub. 3 fă-le dacă nu încercă deoarece se punctează tot ce încerci sa scrii. Învață formulele la mate și ești ok. Și eu sunt în aceeași oala ca tine