| PandaGirl a întrebat:

Marti am teza la mate.Cum sa invat mai bine si mai rapid pentru teza? Facand exercitii mai multe?thinking Mancand ceva ce te face sa ti mai bine minte?

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Mananca fructe, sunt intotdeauna bune.De ex:kiwi, portocale, dar si niste ciocolata inainte de teza pentru.concentrare. big grin
Repeta din caiet, adica scrie exercitiile de acolo cu mana ta, dar citeste si din manual teoria si ex.rezolvate.Bafta! :*

| Kanpeki a răspuns:

Nu e bine ca dupa ce mananci sa inveti si trebuie sa faci o pauza de 10 minute la fiecare o ora si trebuie sa exersezi bineinteles :D Si eu am teza la mate miercuri. Am facut 2 teste din culegere si mi-a fost destul :D ( sunt in a saptea ) Ar fi bine sa ai un memorator ca sa iti repeti formulele. Poti lua de aici modele de teza http://www.didactic.ro/......ica/lectii dar depinde ce clasa esti. Alegi tu clasa si iti da :) Succes la teza :D

| Shinen a răspuns:

Buna!
La matematica ar trebui sa faci cat mai multe exercitii pentru ca la teza o sa-ti dea exercitii. Si, chestia cu mancarea, am auzit ca este o pastila. Memo Plus. Dar nu iti trebuie. Daca stii sa rezolvi cat mai bine un exerciutiu, e ok. Si eu dau teza la mate joi.
Succes la teza!
Pa.pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

| Doglover2 a răspuns:

Nu exista o anume tehnica care sa functioneze la toti.De exemplu, sora mea toceste(dar pricepe), eu repet un capitol sau toata lectia timp de 5 minute si dupa aceea scriu tot ce stiu pe agenda mea.Vad ce retin, si ce nu retin, retin uitandu-ma la ce nu am retinut(Stiu ca retine e un cuvant enervantbig grin).

Gaseste modalitatea ta de invatare.
BAFTA la teza.
Fundita?

| alin_7628 a răspuns:

Punete cu burta pe carte sa vezi ca inveti big grin