| Alexandrup a întrebat:

Buna Tpu.Joi am teza la mate si cu profa nu facem nimic ne da exercitii si ea vorbeste la telefon. Tata e profesor la Universitate de mate.Eu am o indigestie si mama zice sa merg la scoala ca pierd la mate.Cum pot sa o conving sa stau acasa si sa fac cu tata la mate?

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Daca nu mergi la scoala o sa dai teza singur, ceea ce-i oribil.Mai bine mergi si dai teza cu toti colegii, o sa te descurci nu-ti mai face atatea griji.Bafta!

| Alexandrup explică (pentru Mihaela1964):

Nu,eu zic sa nu merg doar azi si maine dar sa fiu prezent la teza

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Alexandrup):

Zici bine asa... spune-i mamei ca te simti slabit, ca ti-a fost rau toata ziua, ca n-ai chef sa mananci nimic.Cred ca o sa te lase acasa inca o zi.