| iryNutzza a întrebat:

Ne-a dat la romana niste intrebari din textul Mara de Ioan Slavici.
Aceste intrebari sunt: scrie cateva trasaturi care iti plac in comportamentul Marei
noteaza impresia pe care ti-o da Barzovanu sortul Marei din descrierea femeii

precizeaza in cateva randuri cum a-i fi actionat tu in locul Marei daca ramaneai fara jumatatea aleasa prin casatorie si cu doi copii

scrie care sunt meseriile celor doua personaje amintite in fragment

noteaza care este specificul manastirii Maria Radna adica prin ce este ea vestita asa cum reiese din text radand mai jos citatul exact

va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
| florilaleletrandafiri a răspuns:

Mai, Irina nu ai carte? Pune-ti neuoni in miscre si vei gasi singura si sigur raspunsurile.