| ღΡøяŧόćαІάάάㄨρùғάяίήάღ a întrebat:

Bunahappy
Nu cred ca am alesz bine categoriahappy
Scuzati, dar am nevoie de ajutor va rog:*
Deci de ceva vreme mi-am instalat adobe photoshop CS4happy
Si e bun, merge, imi editez pozele, doar ca atunci cand le salvez imi salveaza pozele intr-un fisier numit ceva de genu psf sau psd. ceva de genuhappy
E.cu acel program nu pot vdea pozele, deci nu merge sa le postez de exemplu pe hi5
Si nu stiu cum sa facca sa nu le mai salveze asa, sa le salveze de ex in programul obisnuit de pozehappy
Daca stie cineva cum pot face sa se salveze pozele cu un alt program, va rog sa imi explicati si mie:*
Multumesc
Funda!+ vot!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut Pufiix
Nu le poti pune pentru ca.psd implica layers, iar hi5 nu accepta astfel de formate. Dar se poate rezolva.
Deschide poza tot cu Photoshop, apoi dai save as, si sub locul in care scrii numele pozei vei vedea Photoshop (*.PSD, *.PDD).
Apesi pe Photoshop (*.PSD, *.PDD) si alegi JPEG sau PNG.
Bafta

6 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Salveaza`le.jpg si nu.psd cum este pus automat, c e asa greu. happy

| Alinnutza07 a răspuns:

Atunci cand dai save trebuie sa selectezi JPG sau altele cum ar fi BMP sau ce vrei tuhappy. Funda?!batting eyelashes

| Irina_1467 a răspuns:

Rename fotografia, click dreapta si pui rename, si dupa punct scrii: jpg. Ar trebui sa mearga. happy

| tutorialevideo a răspuns:

Tutoriale video photoshop gratuite aici! http://www.tutorialevideo.info/? cat=557

Oo mz muult:*
acum merge, am intseles:*

Multumesc,la toti a mers.ma rogoh go on era acelasi raspunslaughing
Da am dat inteligent la ceilalti:*