| pampam_1804 a întrebat:

In legatura ca editatul pozelor, am photoshop. Editez o poza. O salvez. Dar mi se salveaza cu psd si mie imi trebuie jpg sau alceva ca sa pot incarca pozele pe hi5 de exemplu.Am vazut ca unii au poze editate de photoshop pe hi5.Eu cum fac?

Răspuns Câştigător
| DianaAndra1 a răspuns:

Asa... Ai modificat poza, dai save as! nu salvare.
unde poti sa-i dai titlul tau pozei(sau numele.gen nu DSC/orice alt nume salvat de aparatul tau, ci eu sau etc) ai 2 randuri. cel cu titlul si unul mai jos, cu formatul.(type). apesi pe al doilea rand, si din toate optiunile alea alegi. jpeg
Succes!

2 răspunsuri:
| Alexa_3478 a răspuns:

Si eu am photoshop si tot asa nu merge sa le salvez.
Eu :
1. editez poza,
2. apesi PrintScreen (mai sus de Delete si Insert)
3.Intrii in Paint
4. Apesi pe fondul alb Paste
5. O salvezi cu. jpg

funda?happy

| bestmusik a răspuns:

Dupa ce ii dai Save as sub file name(numele pe care il dai fisierului), scrie save as type... dai click acolo si schimbi in formatul in care vrei sa salvezi poza respectiva.