| diadilia a întrebat:

happy nu stiti unde pot gasi un dialog in care sa fie incluse diferite interjectii?big grin thanks happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa gasesti undeva. Se face repede un dialog cu interjectii. dar depinde si de cate replici ai nevoie. Gandeste-te la un dialog intre un doctor si pacientul sau. In functie de numarul replicilor [repet] poti incerca si cu o intalnire a unor persoane care nu s-au mai vazut de mult timp. Succes!

2 răspunsuri:
| Bloo2 a răspuns:

Cauti un dialog pe net? gandeste-te la un subiect de discutie dintre 2 oameni si adauga interjectiile aferente...

| scumpikgirl a răspuns:

Am cautat si eu pe net si n-am gasit nimic dar daca te ajuta intra pe http://www.limbalatina.ro/gramatica/interjectia.html