| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac... Sunt o gramada de chestii pe care as vrea sa le fac dar nu le pot face pe toate (nu am timp sau bani).
1. Imi place sa joc tenis de camp.
Joc de la 6 ani, dar nu de performanta; joc numa din placere dar acuma as vrea sa joc de performanta dar nu imi permit financiar.
Toti care m-au vazut jucand mi-au spus ca sunt foarte talentata.
2. As vrea sa ajung cantareata.
Sunt la liceu de muzica la sectia de canto usoara. Cand am ajuns aici am crezut ca o sa imi placa la nebunie dar acum nu mai sunt asa sigura. Adica si acuma imi place foarte mult dar am vazut ca sunt si altele care sunt mai bune decat mine.
3.Imi place sa fac chestii handmade.
Am facut bratati coliere si dupe ce le vand as vrea sa incep sa fac din argint dar si aici trebuie sa investesc multi bani. Am o pagina pd care am deschis-o nu de mult unde am postat toate produsele mele, dar inca nu am vandut nimic. sad

Cu care credeti ca ar trebui sa continui? Ador sa fac toate astea dar nu stiu ce sa fac... cel mai mult imi plave sa joc tenis dar nu imi permit un antrenor asa bun si chestii. As vrea sa fac rost de o bursa. Unde as putea sa dau niste probe sau cv... facultati de tenis unde sunt?

Va multumesc ca ati citit.
Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Normal ca sunt si alte fete mai bune decat tine ( la cantat ma refer ), dar nu trebuie sa renunti, daca iti place cu adevarat. Eu zic sa continui cu tenisul, daca faci rost de o bursa sau ceva. Bafta!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da doar ca in toate trebuie sa investesc bani...
De ex pentru tenis de performanta trebuie sa cheltuiesti intre 1000 si 3000 de euro pe luna.
Pentru confectionat bratari/coliere de argint..si acolo is destu de scumpe materialele
La canto nu prea am de cheltuit.dar aici nu imi place atat de mult. Adica imi place mai mult decat multe alte chestii dar este pe al 3-lea loc dintre cele 3

| NevastuicAaA a răspuns:

Facultatea de tenis se numeste facultatea de sport...

| Kirschen a răspuns:

Hei! Nu ai de luat o decizie atât de grea. Eu consider ca poți sa le faci pe toate: sport, cântat, confecționat. Nu sunt multe chestii. Gândește-te ca sunt oameni care merg la 2 facultati și mai și lucrează - foarte multe exemple. Succes în continuare!

| silicalex1999 a răspuns:

Incearca sa continui cu tenisul si canto pentru ca te poti inscrie la diverse concursuri de unde poti castiga premii! Funda?