| Alexalina a întrebat:

O prietena de am ea a luat nota 6 la romana nu la test la ascultare. Nu știe cum sa le zică părinților pentru ca ei ai spus ca dacă mai ia o nota sub 8 o transfera de la scoala.

Pentru mine e cea mai buna prietena mă asculta. în fine nu ăsta e important. Ma întrebat pe mine cum sa facă iar eu am zis ca nu stiu cum sa o ajut ( ei am note peste 7 și 6 nu am avut niciodată poate o data în a 5 - a dar în rest nu )

Vă rog frumos ajutați-ma dacă pleacă ea nu știu ce fac înnebunesc!! Va rog ajutați-ma. Va rog frumos din tot sufletul va rog

1 răspuns:
| sabin89 a răspuns:

Cum sa te ajutam? Nu putem noi sa ii influentam pe niste parinti pe care nici nu-i cunoastem. Ai spus ca o transfera. Unde o transfera? La o alta scoala? Pai ce rost ar avea? Aia tot o scoala va fi, iar ea tot capacitatea asta de a invata o va avea. Sa le spuna asta: Mai oameni buni, nu rezolvati nimic daca ma mutati la o alta scoala. Mai bine ajutati-ma sa iau niste meditatii ceva, sau explicati-mi chiar voi la ce nu prea inteleg (presupun ca sunt si ei oameni trecuti prin scoala).