| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a intra la Sibiu la medicina tot din cartea de biologie de clasa a 11a de la Corint trebuie sa învăț?
Întrebam pentru ca făcând niște grile dintr-o carte destinata admiterii acolo am observat ca unele chestii nu le da și în carte (adică niște întrebării legate de dinți, masticație etc)

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Mama ce lene va e la unii

《BIBLIOGRAFIE
1. BIOLOGIE - Manual pentru clasa a XI-a Autori: - Dan Cristescu
- Carmen Sălăvăstru
- Bogdan Voiculescu
- Cezar Th. Niculescu
- Radu Cârmaciu
Editura Corint, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 ISBN 978-973-135-366-1
2. Cartea de teste este orientativă》

http://medicina.ulbsibiu.ro/......ologie.pdf