| corasonnn a întrebat:

Buna seara, pentru lucrarea de licenta, trebuie sa punem toate informatiile luate din alte surse in footnote sau merge sa le punem doar in bibliografie?
Multumesc

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Uită-te pe site-ul facultății, trebuie sa fie un ghid pentru lucrarile de licență și in ala sigur se vorbește de cum ar trebui sa citați. Standardele de citare difera de la domeniu la domeniu.

| Denisa0954 a răspuns:

În bibliografie sursele vor fi numerotate. Sa zicem ca ai 20 de surse. Dacă ai luat o fraza/paragraf din sursa 7 de exemplu, la finalul frazei/paragrafului (care va fi scris între ghilimele) vei scrie în paranteza numărul sursei din bibliografie.
Ex: "Mama are mere". [7]