| anonim_4396 a întrebat:

Poate cineva sa imi dea un site unde gasesc imagini cu vegetatia din Egipt.(plante si ce mai exista)

Dau funditahappy

Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Vegetatia Egiptului este destul de saraca si nu foarte diversa. Cele mai cunoscute sunt: papirusul, smochinul si curmalul. Alte plante sunt cele specifice zonelor de lunca, delta si oaze, plante acvatice si semiacvatice ca lotusul, sau cele specifice zonelor de desert, graminee si arbusti cu radacini foarte dezvoltate.

| marrrrriaaaaaa a răspuns (pentru Zenithf):

Imi trebuiau imagini dar m-ai ajutat mult pentru ca asa am stiut ce sa caut.Multumesc.

| Zenithf a răspuns (pentru marrrrriaaaaaa):

Asta a fost si intentia mea. Cum zice proverbul: "Da-i unui om un peste si va avea de mancare pentru o zi, invata-l sa pescuiasca si o sa-si piarda tot timpul liber intr-o barca, cu undita intr-o mana si berea in cealalta". Hmm, cred ca am gresit proverbul.
Oricum, am vrut sa te ghidez ce sa cauti, este un ajutor mai bun, parerea mea.