| Michaela89 a întrebat:

Buna happy Poate cineva sa ma informeze in legatura cu orele care se fac la filologie?

2 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

In primi doi ani:romana-4h, latina-2/3h, doua lb straine si in functie de preferinte va fi lb1-3/4h si lb2-2/3h, sport, matematica, fizica,, geografie-2h, istorie-2/3h religie, chimie, biologie, logica(pe IX), psihologie(X)-1h pe saptamana. In ultimi doi ani:romana-5h, lb1-4/5h, lb2-3/4h, latina-3h, istorie-3h, geografie-2h, religie-1h, stiinte(o amestecatura de fizica, chimie, biologie)-1h, sport-2h, economie(peXI)-1/2h, filozofie(peXII)-2h. Sper ca nu am uitat nimic.

| Clauuuudia a răspuns:

Buna:* eu trec a10a la filologie big grin
faci romana 4 ore (teza)
latina 1 ora (teza)
franceza 2
engleza 2 sau 3 nu mai stiu sigur(teza)
matematica 2 ore
fizica 2 ore
chimie 1 ora
biologie 1 ora
religie 1 ora
sport 1 ora
logica 2 ore
istorie 2 ore
geografie 2 ore
T.I.C 2 ore
desen 1 ora
muzica 1 ora
optional(eu fac germana) 1 ora