| BBAlyss a întrebat:

Buna

Pt inscrierea la liceu, adica pentru depunerea dosarului este nevoie un parinte? Sau pot merge si singura?

Răspuns Câştigător
| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Poti merge si singura

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai cu un parinte, trebuie ca si el sa semneze cererea de inscriere. Numai bine!

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Din cate stiu, poti merge si singura, atata timp cat ai actele necesare la tine.

| InsaneDoll a răspuns:

Nu e nevoie de nici un parinte.Eu m-am dus cu mama si ea nici macar nu a avut ce sa faca.Fisa aia de inscriere o completezi uhhappy
Funda?

| anUcy a răspuns:

Nu e nevoie sa mergi insotita de un parinte, cel putin si eu am fost in situatia in care a trebuit sa merg singura si nu a fost nicio problema.Insa cel mai bine ar fi totusi daca ar merge unul dintre parinti cu tine.Cel putin asa se obisnuieste.big grin

| AliceIDK a răspuns:

Ai noroc ca mama lucreaza in cadrul scolarwinking. Trebuie sa fie si un parinte deoarece acolo trebuie semnate niste lucruri ( nu stiu ce; sunt necesare) daca e duci singura inseamna minute PIERDUTE! Te pup kiss

| AliceIDK a răspuns:

Este nevoie deoarece parintele are rolul lui : trebuie' sa semneze actele de inscriere. Trebuie sa ai doar adeverinnta medicala pentru a intra la liceu, in Romania. Daca vrei sa fii la facultate in alte tari trebuie sa ai toate ctele.Ar fii mai bine daca ar fi si traduse. Te pupkiss

| Gabriel1 a răspuns:

Si de parinte deoarece trebuie sa semneze si el.

| ea_6589 a răspuns:

Ai nevoie de parinti! happy

| andreea_5200 a răspuns:

Este nevoie de un parinte pentru ca trebuie sa completeze o cerere

| CapitanuSemafor a răspuns:

Cu parinte.

| Andreeaツ a răspuns:

Poti merge si singura pentru ca nu ai nevoie de nici o semnatura a parintelui. Atata doar sa dai dosarul la secretariat si there you go.
Sper ca te-am ajutat happy

| kittykat a răspuns:

Eu am fost azi si o trebuie sa completez o fisa si da ai nevoie de un parinte ca sa-ti semneze fisa aia big grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de liceul la care ai fost repartizat, deoarece fisele de inscriere nu sunt la fel si in unele cazuri nu ai nevoie de un parinte.

| Y2k a răspuns:

Poi cred ca poti merge si singura nu stiu sigur!

| Andrew_2568 a răspuns:

Poti merge si singura happy

| cornelia_2498 a răspuns:

Salut! eu trebuie sa ma inscriu si toti colegii mei merg cu parintii ca a zis dirigu ca parintele trebuie sa semneze...altfel nu-ti accepta dosarul...