| muziclive a întrebat:

Bună! Puteți să mă ajutați cu un răspuns?
De ce România crește mai mult în productivitate decât Germania?
Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vai, de unde ai scos asta?

| Frank51 a răspuns:

Hahaha ce bună gluma rolling on the floor

| Lukasssz a răspuns:

"De ce România crește mai mult în productivitate decât Germania?"

| Zuzu1991 a răspuns:

Buna intrebarea
pentru ca firmele au inceput in sfarsit sa angajeze manageri buni si eficienti si pentru ca productivitatea in Germania e deja la maxim si deci nu mai are unde sa creasca, in schimb in rrrominica inca e de pe vremea lui Ceasca principiul inept ca "noi ne prefacem ca muncim, voi va prefaceti ca ne platiti" deci productivitatea e minima asa ca are de unde sa creasca

| Alverto a răspuns:

Nu, nu ar fi posibil nici peste un deceniu. Dar până la urmă despre ce productivitate este vorba? In ce consta? In mana de lucru sau? Noi am avut sistemul comunist, ei cel nazist, e o mare diferență. Deja este pe noi din multe daca nu din toate punctele de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma indoiesc de asta.

| SociopatuI a răspuns:

Pentru ca germanii sunt deja la maxim. Sunt a doua cea mai mare putere aconomica din lume daca nu ma insel. Noi romanii mai avem cel putin 100 de ani pana sa ajungem la nivelul lor.