| numesiprenume0 a întrebat:

Bună seara! As dori sa vin sa lucrez in Germania și vreau să vă cer părea despre munca in Germania comparată cu cea din România, pentru că aud pe toți aici în țară că munca in Germania este mult mai grea comparată cu cea din România, că în România este mai lejer, totul este mai strict și pretențiile sunt mai mari in Germania. Este adevărat? Fiind o persoana care nu a muncit foarte mult fizic și neavând un corp "plin de mușchi", credeți că pot găsi un loc de muncă printr-o agenție, in Germania? Mulțumesc anticipat! Ofer funda pentru răspuns detaliat.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia sant obisnuiti ca in perioada razboiului sa puna muncitorii straini la multe ore si bani putini. Taxele 40% din salariu e destul de mult, acum nu stiu daca e adevarat dar in Olanda se zice ca nu se trag taxe la salariile imigrantiilor, sau posibil sa fie mult mai mici. UE dupa mine e bataie de joc multi romani baga la greu munca pentru 1000 si ceva de euro, nici mia nu o baga la saltea luna de luna. Ideal ar fi Finlanda, Suedia pentru un loc de munca decent, se vorbeste engleza la ei cap sa ai pentru a merge la ei.

| trophin a răspuns (pentru mgtow):

Greșești... Nu ai muncit ca să știi ce bani se luau înainte de pandemie. Nu știu cât se iau acum și ce se cere, dar cred ca acum se plătește mai bine... Badica dacă în 2019bera 2500 acum probabil la nevoi e 3000 3500

| trophin a răspuns (pentru mgtow):

Și unul mai școlit ajunge în primra division

| mgtow a răspuns (pentru trophin):

Banii aia ii castiga proxenetii & panaramele dar nu un muncitor din camp sau fabrica. Am un unchi care are 2 posturi in DE sa faca 2400 pe luna, germanica e munca pentru sclavi. Aia cu studii superioare au parte de servici de gravide bine platit

| DovleacTurbat a răspuns (pentru mgtow):

In Olanda, 39% e impozitul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.Da, este adevărat. 2. Poți găsi loc de muncă astfel.

| trophin a răspuns:

Depinde cine te angajează. Munca în Germania nu e grea, ți-o agravează compatrioții tai. Care sunt angajați acolo sau au un post cu o minima răspundere

| TatianaIstrate a răspuns:

Https://cariera.ejobs.ro/locuri-de-munca-germania/ -- Uite si niste variante de joburi in Germania disponibile in acest moment. Mi-a placut articolul asta ca ai prezentate si beneficiile cu care vin unele dintre ele la pachet. Poate te ajuta...