| Plebi a întrebat:

Bună, puteți să-mi spuneți cum se face o compunere narativă? Deoarece nu înțeleg cum să fac una

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba pe doamna invatatoare, ca este pusa acolo taman sa va explice aceste lucuri si chiar sa va ajute sa intelegeti ce inseamna./

| StoicAnalysis a răspuns:

Serios? Cerinta iti da mura in gura. Ce parte din "narativa" nu intelegi? Adica sa narezi tu intamplarile din compunere. Mai pe scurt, trebuie sa povestesti toate intamplarile din compunere la persoana a III -a.

| adryang78 a răspuns:

Compunerea narativă este ca o poveste. Trebuie să aibă început, cuprins și încheiere.
Succes!

| ReddY25 a răspuns:

Gândește-te bine la o poveste, început, cuprins și încheiere, toate puse cap la cap, organizat și scris citeț

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci o poveste cu acțiune și personaje! Serios, voi ce faceți la romana?