| puddy a întrebat:

Sa zicem ca am facut abandon scolar in clasa a 9 -a. La inceput de a 10 -a m-am reinscris, apoi iar am renuntat dar de data aceasta tutorele meu nu a semnat pentru abandon scolar. Acum, intrebarea mea este : Ma pot inscrie la frecventa redusa sau seral si sa termin anul acesta? Tin sa mentionez ca am 18 ani impliniti. Situatia mea a ajuns si la inspectorat? Adica se trimite undeva situatia sau stie numai scoala frecventata?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clar.
Daca ai terminat cl. a IX-a te poti inscrie la frecventa redusa in cl. a X-a. Daca nu ai terminat-o va trebui sa incepi cu cl. a IX-a.

| lizzyluizacristina a răspuns:

Pai inspectoratul stie si tu trebuie sa te inscrii la alta scoala se poate