| Aasqwer a întrebat:

Sambata ne-a chemat doamna diriginta la scoala pentru a pune acele variante de licee. Noi ne vom lua dupa mediile de anul trecut sau se vor face altele noi?

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mediiile de anul trecut sunt orientative, cele de anul acesta vor fi asemanatoare, +/- cateva sutimi.

| AC4S4 a răspuns:

Se vor face altele noi care îi vor ajuta pe cei de anul viitor. Mediile noi se vor afla după ce aflați și voi la ce liceu ați intrat. Voi vă orientați după mediile de anul trecut.
Dar, din câte știu, nu sâmbătă se pun opțiunile.

| Ionut58282856 a răspuns:

Pai uite cam așa
Deci : 8.00 + 7.00 = 7, 50 + 9, 90 = 17, 4 :2 = 8, 70
Mediile de la teste plus media generala adunate si impartite la 2, așa se calculează media de admitere la liceu

| alexnolen14 a răspuns:

Anul acesta vor scadea mediile un pic. Daca liceul este foarte bun asteapta-te sa scada media cu 5 sutimi, daca e mediu poate sa scada cu 15 sutimi.