| Kalvin a întrebat:

A studiat careva la Facultatea de Istorie din Sibiu? Se merita sa urmez acest domeniu?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde, ce vrei sa devii dupa facultate? MAjoritatea ajung in invatamant. E o materie cam anosta, si ai mult de tocit, multi ani si evenimente de retinut. Cum crezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai chef de invatat si ambitie sa realizezi ceva in viata, MERITA sa mergi la o facultate sa inveti!
Doar pentru puturosi nu merita!

| DavidoffUser a răspuns (pentru Violleta2022):

Atunci da-mi voie sa-ti spun ca nu exista verbul a.se. merita si e incorecta exprimarea " Se merita sa." zicem " MERITA sa facem asta "