| Florin12P a întrebat:

Bună seara.
Acum 2 ani am dat examenul de bacalaureat și l-am picat la Chimie.
Anul acesta, as dori să-l mai dau o data. Întrebarea mea este: As putea schimba chimia cu geografia? Precizez ca prima data când am dat examenul, nu am putut da la aceasta materie, deoarece profilul ma obliga sa dau la alegere dintre chimie, fizica și biologie.
Știți dacă as putea da la geografie? Chiar dacă o sa le dau pe toate de la zero, începând cu oralele. Mulțumesc, funda.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti schimba o singura data, cu o proba din cele obligatorii pentru profilul absolvit. Deci trebuie sa alegi din nou dintre chimie, fizica si biologie, nu poti lua geografie.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Daca o ai la alegere la profilul tau, poti da, daca nu, nu. Ce intrebare e asta?