| bobo44123 a întrebat:

Buna seara,
Am absolvit liceul acum 3 ani insa din cauza lipsei financiare nu am putut merge la facultate.
Doresc sa ma duc acest an insa nu prea stiu unele lucruri.
Daca va rog imi puteti raspunde la urmatoarea intrebare?
La profilul care vreau sa urmez sunt sa spunem 42 locuri, daca eu nu intru la stat, pot intra la taxa tot la acelasi profil in aceleasi locuri? sau se adauga loc suplimentar, sau nu pot intra asa. Multumesc

1 răspuns:
| zăGhost a răspuns:

Daca sunt 42 de locuri, acesta e numarul final de locuri. Din 42 cateva sunt bugetate, cateva sunt a taxa, iar in functie de media de admitere intri la taxa/buget. Se pot suplimenta locuri la o specializare, dar asta nu are legatura cu studentii, ci daca universitatea ia decizia asta, deci nu te baza pe asta.