| Săraru_Eleonora_1977 a întrebat:

Bună seara.
Am nevoie de un model de cerere pentru transfer de la un liceu la altul și totodată vreau sa cer sa-mi aprobe și schimbarea profilului la noul liceu unde vreau sa mă transfer.
Mulțumesc mult pentru ajutor.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc intai, sa mergi cu unul din parinti la liceul unde vrei sa fii transferat, si sa discuti cu directorul liceului, urmatoarele:
- daca mai au locuri libere si accepta transferuri.
- daca este posibil sa-ti accepte transferul, venind de la un alt liceu cu alt profil
- si care sunt materiile la care trebuie sa dai diferente si mai ales datele acestor examene eliminatorii.

Modelul de cerere pentru trasfer, ar trebui sa te preocupe ultimul, acum fiind mai important sa vezi daca intrunesti conditiile si probelem eliminatorii, ca sa te transferi.

| sierra1 a răspuns:

Nu este un model standard. Fă o cerere către director și scrie exact ce vrei și motivul (să fie credibil!)