| Matiasss a întrebat:

Bună seara, am o întrebare, în caz că o Facultate privată (sau de stat) se desființează, diploma mai este valabilă?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca o diplomă a unei facultăți, private sau de stat să fie valabilă, facultatea aceea trebuie să fie acreditată de minister. Dacă în perioada când ai făcut studiile acolo, ea a fost acreditată, diploma este valabilă, chiar dacă după aceea facultatea se desființează.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca da. Problema era daca nu a fost acreditata cat timp ai urmat cursurile la acea facultate.

| sierra1 a răspuns:

Ea rămâne valabilă pe viață

| johnnny123 a răspuns:

Este ca si cum ai intreba "Daca fac un contract de vanzare-cumparare la notar si peste zece ani notarul moare, contractul mai este valabil?"