| Andreearadu13 a întrebat:

Bună seara! Este cineva care s-a transferat după anul 1 de la o facultate privata la una de stat? Sau stie cineva dacă este posibil? la stat se intra cu examen la facultatea respectiva și ma gândeam dacă este posibil sa ma transfer și sa dau examenul.Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil asemenea transfer la facultate.
Dai examen de admitere la anul ca sa mergi la alta facutate.

| Nirvanaaa a răspuns:

Întreabă la secretariatele facultăților, depinde de fiecare facultate in parte. Ar trebui sa scrie in regulament.