| asd22 a întrebat:

As dori o carte cu scrierea corecta a limbii romane.Ma refer in mod special cu:problema cratimiilor si greselile care le facem multi dintre noi(doi de 'ii','bagabont sau vagabont' etc.Ce ati putea sa-mi recomandati? Funda happy

Răspuns Câştigător
| schmoll a răspuns:

Salut,iti recomand de la booklet carticica scrisa de "Vasilica Zegreanu -Ortografie, ortoepie si punctuatie"acolo gasesti notiunile fundamentale de scriere corecta, o gasesti la librarie, e micuta si costa 7 lei, numai binehappybafta

3 răspunsuri:
| CosticaShtrengarul a răspuns:

Pe care

| asd22 explică (pentru CosticaShtrengarul):

Iti multumesc! Aveam mare nevoie sa ma corectezi. Drept recunostinta am sa-ti ofer un os.