| Cristivoicu2341298 a întrebat:

Buna seara! As dori si eu niste ajutor la Chimie, fizica, unde studiez diagramele de faza si comportarea ideala respectiv reala. In principiu echilibre. Este cineva dispus sa ma ajute? Multumesc frumos

4 răspunsuri:
| Hope1992 a răspuns:

E foarte putin posibil sa stie cineva mai bine aceste materii decat prfesorii tai de la ore.Nu ai cum sa ii intrebi pe ei? Daca nu cu siguranta gasesti pe Youtube, google tot felul de informatii si depinde doar de tine cat de mult iti doresti sa inveti, pentru ca te poti autoeduca si singur deoarece avem acces la foarte multe infomatii in aceste zile.

| Cristivoicu2341298 explică (pentru Hope1992):

Nivelul la care eu fac aceste lucruri nu se compara cu nivelul celor din afara, lucrurile pe care eu le gasesc sunt semnificativ mai simple. am sperat ca pot discuta cu cineva despre anumite subiecte, cu cineva care nu imi este cadru didactic.

| Hope1992 a răspuns (pentru Cristivoicu2341298):

Inteleg,ai dreptul sa intrebi, dar cel mai usor gasesti persoanele care fac fix ce ai nevoie, un coleg de clasa, liceu. Asa macar nu inveti lucruri eronate si iti pierzi timpul.

| Laura162 a răspuns:

Am facut chimie fizica in facultate, dar au trecut cativa ani. Daca stiu sa-ti raspuns, cu drag, dar trebuie sa fii mai specific putin.