| AnarchyUK a întrebat:

Bună seara!
Dacă dau (și trec) examenul de bilingv de la sfârșitul clasei a opta, este obligatoriu să mă duc la un liceu cu profil bilingv? Sau pot să aleg orice profil, unul normal, în ciuda faptului că am acel examen luat?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Husky2000 a răspuns:

Poti sa te duci la orice profil vrei. si eu sunt a 8-a si dau bilingv doar ca sa fie dat

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este "obligatoriu" să alegi o specializare de bilingv/intensiv!
Poţi să te înscrii la ORICE specializare doreşti happy

În schimb, dacă vrei să te înscrii la o specializare de bilingv ( respectiv intensiv ) este obligatoriu ( respectiv preferabil ) să promovezi examenul de "bilingv"!

Toate cele bune.