| Dani2345678 a întrebat:

Buna seara! E cineva care a dat bacul la o varsta mai inaintata si ma poate ajuta cu niste sfaturi?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este vorba de mine, dar stiu un caz concret, mult mai recent la care a fost nevoit sa se intoarca sa sustina BAC-ul la liceul unde a terminat, fiindca acolo existau toate documentele lui si arhiva ca a terminat acolo liceul, la profilul respectiv si cum a vrut sa sustina BAC-ul numai la 1 singura materie la care a picat, a cerut in scris sa se caute in arhiva si sa se pastreze notele de la celelete materii, la care nu a mai dorit sa sustina examenul.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu l-am dat când i-a venit momentul, dar cu niste sfaturi poate va pot ajuta.
Cu ce anume va confruntați?

| Dani2345678 explică (pentru Hyperion7):

Voiam sa stiu daca trebuie sa ma duc la liceul unde am fost sau daca ma pot duce la altul pentru a ma inscrie la bac.

| dullcat a răspuns (pentru Dani2345678):

Poti merge sau chiar suna la secretariatul liceului tau pentru a afla.Aici scrie ca pentru sesiunea a doua elevii trebuie sa se inscrie tot la liceul lor, insa daca tu nu ai participat nici la prima, nu sunt sigura care-i treaba. Tind sa cred ca e la fel, pentru ca esti deja in baza lor de date?

https://www.libertatea.ro/......ie-4605980

| Hyperion7 a răspuns (pentru Dani2345678):

Pai la liceul care ați fost, logic vorbind, pentru că acolo aveți situația și doar cei de acolo v-ar putea ajuta.
Dar cum zicea și dullcat, ca sa fiți sigur că așa e cum zic eu, mai bine întrebați la secretariatul liceului sau ii puteți suna la numărul afișat pe site-ul lor