| Arisa001 a întrebat:

E foarte urgent.
Daca de exemplu un liceu are 3 clase pe un profil ( 9A, 9B si 9C), cum sunt repartizati elevii care au fost admisi la acel profil? In ordine crescatoare in functie de medii de exemplu in (9A cei mai destepti) sau in ordine alfabetica dupa nume? Sau ordine aleatorie?
Funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula se repartizeaza echilibrat, de ex. prima medie in prima clasa, a doua medie in a doua clasa, a treia medie in a treia clasa si tot asa in continuare.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, repartizarea pe clase ( dacă au aceeaşi specializare ) se face în ordine descrescătoare a mediei de admitere!
Dar NU este obligatoriu...

Toate cele bune!

| Zotoiu_Elenush_1999 a răspuns:

De la cea mai mare medie pana la cea mai mica medie