| Daria999c a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu modul in care sunt repartizati elevii atunci cand sunt doua clase la un singur profil, la acelasi liceu.Am auzit ca unii spun ca e in ordinea mediei, altii spun ca e in ordine alfabetica sau chiar in ordinea inscrierii cu fisa de inscriere la respectivul liceu.Deci,daca eu am intrat la un anumit liceu la un profil care are doua clase, cum voi fi repartizata(sunt numarul 42 din 56 daca are vreo importanta)? De asemenea cred ca cele doua clase au intensiv engleza si se va studia intr-una franceza, iar in cealalta germana(eu am studiat doar franceza si engleza in gimnaziu)

Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Da, eu am trecut prin asta. Au fost 2 clase de mate-info respectiv A si B.

La A au intrat cei care au avut medii peste 9 si au ocupat cam toate locurile. Noi cei de la B am avut medii mai mici decat ale lor.
Oricum, nu a fost absolut nici o diferenta, deoarece majoritatea profesorilor erau aceeasi. Ba noi chiar am prins un profesor mai bun la matematica si dirigintele de informatica.

3 răspunsuri:
| Alexia2727272727 a răspuns:

Se intra în ordinea mediilor

| Daria999c explică (pentru Alexia2727272727):

Ai trecut cumva prin asta?
Nu spun ca nu e adevarat ce spui, dar vreau sa fiu sigura.Multumesc pentru raspuns!

| Alexia2727272727 a răspuns (pentru Daria999c):

La liceul la care am întrat eu, toți profesorii îmi spuneau ca în clasa asta sunt cei mai buni elevi, după chestia asta m.am luat și ți.am raspuns

| Ineys a răspuns (pentru Daria999c):

Da, eu am trecut prin asta. Au fost 2 clase de mate-info respectiv A si B.

La A au intrat cei care au avut medii peste 9 si au ocupat cam toate locurile. Noi cei de la B am avut medii mai mici decat ale lor.
Oricum, nu a fost absolut nici o diferenta, deoarece majoritatea profesorilor erau aceeasi. Ba noi chiar am prins un profesor mai bun la matematica si dirigintele de informatica.